Termowizja

Badania termowizyjne, zwane również termografią jest to proces obrazujący pasmo podczerwieni średniej, o długości fal od ok. 0,9 do 14 μm. Umożliwia nam to aktualny zapis promieniowania cieplnego wydzielanego przez ciała fizyczne, w spektrum temperatur występujących w warunkach codziennych. Dodatkowo termowizja umożliwia bardzo dokładny pomiar temperatur tych obiektów. Aktualnie termowizja jest najpopularniejszą metodą badania temperatur na odległość.

Termowizja wykorzystywana jest przy badaniu budynków pod kątem strat ciepła. Umożliwia kontrolę jakości wykonanego ocieplenia, montażu stolarki okien i drzwi, sprawdzenie efektywności energetycznej budynku przed jego zakupem. Pomaga lokalizować uszkodzenia i wycieki z rur centralnego ogrzewania i kanalizacji, redukując zniszczenia związane z naprawą wadliwych elementów.

Termowizja pozwala na inspekcję instalacji elektrycznej w budynkach, zmniejszając ryzyko pożaru. Używana jest do pomiarów silników i urządzeń przemysłowych. Z zalet termografii korzysta nauka, medycyna, policja oraz wojsko.

The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from „de Finibus Bonorum et Malorum” by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.

Termowizja to szybki i nieinwazyjny sposób diagnostyki, znajdujący zastosowanie na wielu płaszczyznach. Naszą ofertę kierujemy zarówno do przedsiębiorstw jak i klientów indywidualnych. Usługi wykonujemy na terenie całego województwa podlaskiego i dużej części województwa warmińsko-mazurskiego.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą pod adresem: www.termowizja-bialystok.eu